niedziela, 26 kwietnia 2015

Jakie znaczenie ma muzyka w moim życiu.Nikt tego nie wie, pewnie nawet główny zainteresowany, bo i ja uświadomiłam to sobie niedawno, ale mój mąż poderwał mnie na muzykę. 
Jestem z tych czasów co to szczytem luksusu w domu był magnetofon kasetowy i adapter.  


Ja miałam adapter i 2 płyty - jedną z muzyką poważną - o ile dobrze pamiętam, to były marsze jakieś, a drugą Edwarda Stachury, której słuchałam non-stop. I śpiewałam przy tym na całe gardło (oczywiście, gdy rodziców nie było w domu).


Nawet nie pamiętam kiedy dostałam magnetofon i wtedy trafiłam na chłopaka w ciemnych okularach, z długimi włosami, który uwielbiał muzykę i postanowił swoją pasją zarazić swoją dziewczynę. 
I tak o to zaczęłam dostawać kasety z nagranymi dla mnie piosenkami. 

Do tej pory uwielbiam saksofon dzięki "Brothers in Arms" Dire Straits.

Jak wyjechałam z naszego rodzinnego miasta tęskniłam za M, pisałam długie listy cytując fragmenty "Kocham Cię jak Irlandię" Kobranocki. 

na przemian z utworem Kasi Nosowskiej "Zazdrość". 


A na deser nasza piosenka otwierająca wesele Eric Clapton "Wonderful Tonight".Przy wyszukiwaniu piosenki na wesele mieliśmy niezły ubaw, godzinami słuchaliśmy kaset próbując wybrać tę która byłaby najlepsza na tę chwilę. Chcieliśmy zawrzeć w niej wszystko a przy okazji nie zgorszyć wszystkich ciotek, gdyż z "Wonderful tonight" konkurowała " Je T'aime, ... Moi non plus" Jane Birkin i Serge Gainsbourg.


W naszym domu wciąż brzmi muzyka, M wciąż pyta mnie - a pamiętasz, a wiesz kto to, a poznajesz tę melodię? Zwykle kiepsko wypadam w takich teleturniejach, a M. wciąż mi imponuje swoją pamięcią. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 2016 m.akneta , Blogger